VİVENSE HOME İLE KEŞFETMENİN SINIRI YOK !
Bundan bir kaç yıl önce ülkemiz için dekorasyon algısı belki lüks belki de gereksiz bir ayrıntı olarak görülürken bugün geldiğimiz nokta şaşırtıcı boyutta. Sosyal medyanın hızlı bir şekilde hayatımızda büyük bir yer kaplaması ile paylaşılan hayatlar, kareler, sunumlar, köşeler derken evlerimizin kapılarını bir nevi başkalarına açmış olduk. Ardı arkası kesilmeyen bunu nerden aldın bu hangi marka soruları bitmez oldu... Bu durumun olumsuz yanları olduğu gibi tabi ki olumlu yanları da var.  İster istemez yaşamlar zevkler paylaşılarak kişide göz zevki incelik gibi algılar oluşmaya başlıyor. Haliyle birbiri ile uyumlu ya da uyumsuz ama kendi için bir bütün olan tarz evler görmeye başladık. Artık yurt dışında olan tarzları bile kendi evimize zevkimize göre oluşturabiliyoruz. Bunda en önemli etken elbette ' ulaşabilirlik'.


Bulunduğumuz şehirde aradığımız ürün, marka yoksa bile bir tıkla kapımıza kadar geliyor. Hatta dahası var! Hayalimizde ki evi siz anlatıyorsunuz onlar sizin yerinize dizayn ediyor! Yok artık demeyin :) Yanlış duymadınız İç Mimar desteği olan bir siteden bahsediyorum. Diyorlar ki; Keşfetmenin Sınırı Yok!Vivense Home online satış sitesi haricinde Türkiye nin farklı şehirlerinde showroomlar açarak sektöründe hızla büyüyen bir marka. Yüzlerce binlerce ürün arasında alışveriş yapmak yetmiyorsa size e buyrun o zaman mağazalarına :)


Geçtiğimiz haftalarda İstanbul Maslak Showroom açılışına davetliydim. Aynı zamanda Aslı Yaşasın bizlere renklerin etkileri ve mekanda kullanımlarıyla ilgili bilgiler verdi. İşte size bir kaç not...


SARI
Parlak neşeli ve sevecendir. Umut aşılar, bilgeliği simgeler. Zihinsel karışıklığa yol açabilir. Tamamlayıcı Mordur. Mutfak için uygundur. Dinlenme amaçlı ortamlarda kullanılmaz.


TURUNCU
Sağlık, canlılık, yaratıcılık, güven, cesaret ve iletişim turuncunun özellikleridir. Olumsuzluğu ezici olma ve üstün gelme isteği şeklinde ortaya çıkar. Tamamlayıcısı Mavidir. Mutfak, çalışma odası yemek odası ve koridorlarda sıcaklık yaratır. Ofis, çalışma odası ve yatak odası için uygun değildir.


KIRMIZI
Fiziksel gücün, hareketin, canlılığın rengidir.  Çalışmaya şevk veriri, tembelliğin karşıtıdır. Kızgınlığa yol açar. Tamamlayıcısı Turkuazdır. Mutfak, çocuk odalarıi dans stüdyoları, eğlence mekanları için uygundur. Duvarda ve elektrikli aletlerin çalıştığı ortamlarda kullanılmamalıdır.


MOR
Aseleti, itibarı ve kendine güveni temsil eder. Ruhsal enerji ve sezgilerin rengidir. Tamamlayıcı rengi Sarıdır. Meditasyon odaları için uygundur. Morun açık tonları yatak odaları ve çalışma odalarında kullanılır. Parlak ve göz alıcı renkler ile birleştirildiğinde olumsuz etki yaratabilir.


YEŞİL
 Yatıştırır, güven ve huzur verir. Paylaşımın işbirliğinin uyumun ve cömertliğin rengidir. Güvensizlik ve tembellik istenmeyen etkileridir. Tamamlayıcısı Mercan rengidir. Mutfak için uygundur. Avlu giriş gibi alanlarda kullanıldığında huzur verir.
MAVİ
Ruhsal dünyanın ve derin tutkuların ifadesidir. Barışı sevgiyi şifayı sunar. tekdüzeliğe ve tembelliğe de sürükleyebilir. Tamamlayıcısı Turuncudur. Yatak odalarında meditasyon mekanlarında açık tonları uygundur. hareketin ve çalışmanın çok olduğu yerlerde kullanılmamalıdır.PEMBE
Tüm renklerin en zarifidir. Enerjisi anlayış ve olgunluğu getiri. İdealizmi temsil eder, saygı minnettarlık ve sadakat kavramlarıyla bağlantılıdır.  Anlamsız gurura yol açabilir. Tamamlayıcısı yeşildir. Açık tonları banyo ve yatak odalarında kullanılır. Saldırganlığı yok eder. Mutfak ve çalışma odaları için uygun değildir.Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

 

YAZAR KAFE

Bumerang - Yazarkafe

FACEBOOK'TA BEĞEN

ÜYELER

UYARI!

WHITE COUNDTRY HOUSE COPYRIGHT2013-2016. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BU SİTEDE YAYINLANAN YAZILAR VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.