PORLAND İLE 5 ÇAYINDA BULUŞTUK


Geçtiğimiz hafta Mutfak ve Tatlar Selma hanımın daveti ile Vialand da bulunan Porland Mağazasına beş çayına davetliydim. Dışarısının buz gibi havasına inat içeride muhteşem sıcak ve samimi bir ortam vardı. Özenle hazırlanmış masa ve ikramlıklar ile içimiz daha da ısındı. 


Fotoğrafta gördüğünüz rüya gibi bu masa da 'Forest Collection' serisi ile hazırlanmış üzerinde geyik, ayı, sincap ve baykuş desenlerinin bulunuğu tabaklar favorim oldu.


Yeni yıl temalı uzun bir masa etrafında, samimi bir ortamda geçen etkinlikte, Porland Kurumsal İletişim Yöneticisi Esen Karatekin marka hikâyesini anlatırken, Designer İlksen Şenol 2017 masa üstü trendleri ve Porland’ın yeni sezon koleksiyonları hakkında bilgi verdi. Porland’ın ev araç gereçleri ile tekstil ürünler markası Porland Style Ürün Müdürü Aylin Çoruh tarafından markanın her geçen gün zenginleşen ürün kategorileri aktarıldı ve toplantının bir bölümünde 3 bin metrekare alanda kurulu sektörünün en büyük mağazası blog yazarları ile birlikte gezildi.


Mağazayı dolaşırken yan flüt ve akerdeon ile çalan hoş dinleti bize erken yeni yıl havasını hissettirdi.




Organizasyonun dekorasyon ve sunum hazırlığı Görsel Projeler ekibi tarafından yapıldı. Son bölümde Görsel Projeler’den Onur Güney ve İlkay Aydoğdu’nun uygulamalı olarak anlattıkları yılbaşı sofralarına ilişkin pratik bilgiler ve Porland Fabrika konseptine ilişkin mimari ve dekorasyon ayrıntıları hakkında bilgi verildi.


Vialand da bulunan bu mağazanın bence en büyük özelliği eviniz için ihtiyacınız olan her şeyi tek bir yerden alışveriş yapma imkanı veriyor olması. Özellikle çeyiz hazırlığında olanlar ve yeni ev kuracaklar mutlaka yakından görmeli burayı. 



Porland mağazasını biraz daha yakından tanıyalım...




''1976 yılında açılan ilk züccaciye mağazası ile temelleri atılan Porland, doğuşu sayılabilecek bu ilk adımdan sonra 1984 yılında özellikle Horeca kesimine yönelik masa üstü malzemeler pazarlama faaliyeti yürütür. 1980'lerin sonuna doğru üretime yönelir ve 1992 yılında % 100 yerli sermaye ile kurulur. 




Şuan 300 bin metrekare açık ve 70 bin metrekare kapalı alana sahip Bilecik tesislerinde, yılda yaklaşık 70 milyon adet üretiminin %65’ını dört ana kıtada 30’dan fazla ülkeye ihraç etmektedir. Porselen üretiminin yanı sıra portföyündeki diğer markaları; çelik ürünlerde Festino, cam ürünlerde Fiamma ve tekstil ürünler ile mutfak araç gereçlerinde Porland Style ile bin 500’ü aşkın çalışanın istihdam edildiği Türkiye’nin porselen üreticisi iki markasından biridir. 




Porland, Horeca kesimine yönelik hizmet veren 6 bölge müdürlüğü, perakendede 20’yi aşkın mağazası ve online alışveriş sitesi ile yurt dışı pazarının yanı sıra yurt içinde de önemli bir pazara sahiptir.



Porland, Türkiye'nin ilk renkli porselen üretimini yapan ve Türk Standartları Enstitüsünün 10850 kalite belgesine ilk sahip olan, ayrıca İngiliz kalite standardı olan BS 4034 belgesine sahip yerli porselen üreticisidir.''





Porland deyince akla ilk olarak porselen geliyor. Ama artık yurtdışından ithal ettiği ürünler ile ev dekorasyonunda da adından çokça söz ettireceğe benziyor. İnsan sağlığını tehdit etmeyen ürün seçimlerini titizlikle yaptıklarını ve bu konuda özenli olduklarını özellikle belirttiler.




Mağazayı gezmek için bir değil bir kaç saate ihtiyacınız olacak. O kadar çok detay var ki hepsi birbirinden harika... Mutfaktan Sofraya, Yatak Tekstilinden Banyoya, Dekorasyondan Aksesuara, Çocuk grubundan Hediyeliğe bir çok ürün grupları bir arada bulunuyor.



Bizleri bir araya toplayarak keyifle geçen bu günde buluşturan sevgili Mutfak ve Tatlar Selma hanıma ve her daim güler yüzlü Porland ekbine çok teşekkürler.


Etkinlikle ilgili diğer güzel fotoğraflarla sizi baş başa bırakıyorum :)













Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

YAZAR KAFE

Bumerang - Yazarkafe

FACEBOOK'TA BEĞEN

ÜYELER

UYARI!

WHITE COUNDTRY HOUSE COPYRIGHT2013-2016. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BU SİTEDE YAYINLANAN YAZILAR VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.