Bretz Hestia Kış Koleksiyonu

''Bazı değerler hiç değişmez...

Markanın ve atölyenin kurucusu Özcan Ata, ailede üçüncü kuşak mobilyacıdır. Ahşap Üretimi geleneğinin öncüsü batı Karadeniz'de, Rus zerafetinin karşı kıyısında doğdu. Ailenin klasik değerlerle olan güçlü bağı; İstanbul'a gelmeleri, köşklerdeki Osmanlı ve Avrupalı üreticilerin mobilya ve zanaat ürünlerini tamir etmeleri ve replikalarını üretmeleriyle yeni bir boyut kazandı. 12 yaşlarında iken Özcan Ata, dönemin mobilya üretim ve ahşap zanaat merkezi Kağıthane semtinin büyülü dünyasına kapıldı. Çalışkan Çırak, 1971 yılında kendi atölyesini kurdu; bugün dünya metropollerinde lüksün ve yüksek zanaatın sembolü olan Bretz ürünlerini ortaya çıkardı.''Geçtiğimiz haftalarda Bretz Mobilyanın 2017 Kış Koleksiyonu daveti için Floryadaki mağazalarını ziyaret ettim. Kış sezonuna yakışır koyu renk mobilyalar iddialı ve bir o kadar cesur!

Son dönemin modası çapraz ayaklı puflara bu aralar dekorasyonda sıkça rastlar olduk. Zımba detayı ile şık ve çekici duruyor.Bretz markası geçmişten günümüze ihtişamlı saray havasını, ürettiği özel mobilyalar ile sürdürmeye devam ediyor. İtiraf etmeliyim ki tarzım olmamasına rağmen mobilyaların el işçiliği ile özenle hazırlanmasına hayran kaldım. Osmanlı saraylarını anımsatan bu yatak Bretz'in şıklığı ve zerafetini bizlere sunuyor...


Bretz markası mobilya üretiminin yanı sıra aynı zamanda iç mimari desteği de veriyor. Türkiye'de ve yurtdışında birçok başarılı projeye imzalarını atmışlar.


Tekstil ürünlerinde çoğunlukta Art Deco etkisi vurgulanıyor.


                             

İhtişamın yerine biraz daha sadelikten hoşlanıyorsanız mobilyalarınıza eşlik edecek akik plakalardan özel olarak yapılmış bu sehpa ile evinizde şıklığı tek parçayla yakalayabilirsiniz.Mobilya ve aksesuarları daha yakından görmeniz için Nişantaşı, Florya, Kalamış ve Kemerburgaz Fabrika mağazalarını ziyaret etmenizi öneririm.


Davet için özel olarak hazırlanmış bu şık masada birbirinden lezzetli ikramlar ile sıcak ve samimi bir ortam yaşadık. Bu güzel organizasyon için Özcan Bey ve Merve Hanıma teşekkürler...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

YAZAR KAFE

Bumerang - Yazarkafe

FACEBOOK'TA BEĞEN

ÜYELER

UYARI!

WHITE COUNDTRY HOUSE COPYRIGHT2013-2016. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BU SİTEDE YAYINLANAN YAZILAR VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.