KAVANOZDAN AVİZE YAPIMI


Bildiğiniz kavanoz işte. Hani şu annelerimizin dolap içinde yıllarca sakladığı zamanı geldiğinde konserve yaptığı (aynısını ben de yapıyorum ne var yani:)) cam kavanozlar var ya pazarda 1 liraya satılıyor işte ondan canım. 

Ama yok ben üzerinde yazılı olandan istiyorum dersen ya yurt dışında ki akrabadan istersin ya da yabancı markaların ülkemize getirdiklerine bir ton para verip alırsın. Seçim senin ;)


Ama sen gel beni dinle al eline pazar arabanı şööyle akşam serinliğinde çık pazara. Hem tazecik meyve sebze alırsın hem de benim gibi domates sosu yapmak için kavanoz alırsın :)) Bu ara domateslerle biraz fazla içli dışlı oldum aklım fikrim ocakta pişen sosta ee ne yapayım :)


Neyse konumuzu fazla dağıtmadan gelelim asıl meseleye. Eskiden yüzüne bile bakmadığımız kavanozlar şimdilerde pek bir moda oldu. Aman sakın atmayın derim! Mutfakta, banyoda, yatak odasında, duvarda, tavanda her bir yerde çokça kullanılır oldu. 


Ahh şu pinterestin gözünü seveyim fikir deryası ne ararsan var. Adamlar düşünmüş yapmış. Bize de paylaşmak düşer. Şunu da söylemeden geçemeceğim bugün instagramda satılan bir çok ''Ben buldum, benim tasarımım, sadece biz de'' denilen ürünlerin çoğu aslında zaten pinterestte yurt dışında yapılmış olan şeyler. Öyle şeyler var ki koskoca yurtdışı markası Türkiye de şube bile açmaya tenezzül etmezken, sen kalk onun desenini kullan. Valla büyük cesaret! Pinterestti bilmeyen insanlar da aaa ne güzel deyip alıyorlar. Yani kısa zaman da günlük kazanç piyasası. Sonra bir bakıyorum hepsi bir bir sessizce ortadan kaybomuş...


Ben bunları hem kendime hem de sizlere fikir vermesi için paylaşıyorum. Başkalarının fikirlerini çalıp, kazanç haline getirenleri de etik bulmuyorum.


Biraz hayal gücü ile emin olun yapılamayacak şey yok. Yeter ki onu yürekten istemek ve inanmak gerek. Malzemeler çok basit kavanoz, elektrik duyu, biraz tahta biraz ip bu kadar basit işte...


Hangi formda kullanacağın, asıp asmaman  sana kalmış. Doğal olanı kullanmayı eğer sende benim gibi seviyorsan, ahşap tahta parçası ile bakın ne de güzel şeyler ortaya çıkmış.


Yukarıda ki model yatak yanlarına ya da geniş bir banyonuz varsa ayna yanlarına çok güzel olur.


Bu tarz bir model ise tabi ki yemek masasının üzerine çok yakışır. 
Hadi bakalım şimdiden kolay gelsin ;)Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

YAZAR KAFE

Bumerang - Yazarkafe

FACEBOOK'TA BEĞEN

ÜYELER

UYARI!

WHITE COUNDTRY HOUSE COPYRIGHT2013-2016. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BU SİTEDE YAYINLANAN YAZILAR VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.