YILIN SON GÜNLERİNDE EVİN İÇİN BİR ŞEYLER YAP

Yeni umutların yeni heyecanların başladığı, eski bir yılı geride bırakmaya hazırlandığımız son günlere girmiş bulunuyoruz. Aralık ayı benim için her zaman dekorasyonun zirve yaptığı en yaratıcı aylardan biri olmuştur.

Hayatı güzel ve yaşamaya değer kılan bazı anlar vardır.  Sokakta telaşla işlerinden çıkıp evlerine yetişmeye çalışan insanların, havanın biraz soğumasıyla montlarına sarılmış halleri beni çok mutlu eder.Hele birde ışıklarla, çam ağaçlarıyla süslenmiş vitrinlerin olduğu sokaklardan geçerken, insanın içini bir anda sıcaklık kaplayıverir.

Vitrinlerin, sokakların canlı ve sıcak havasını evlerimize taşımanın ilhamını aslında sokaklar bize veriyor. Yılbaşı renkleri ve dekoratif eşyalarla evinizi bir anda yeni yıl havasına sokabilir ve misafirlerinizi şaşırtabilirsiniz.

Salonumuz, mutfağımız, yatak odamız ve hatta banyomuz bile yeni yıl dekorasyonuna uygun hale getirilebilir. Peki, siz hangi odanızı yeni yıla hazırlamak isterdiniz? Gelin bu sefer kendimiz için en özel olan odamızı yani yatak odasını yeni yıl dekorasyonuna hazırlayalım.


Karlı ormanlarda dolaşan geyikler kışın en güzel simgesidir. Geyik desenini ister dekoratif bir eşya olarak, ister nevresim takımında kullanın. Sadece yeni yıl için değil kış mevsimi boyunca severek kullanacaksınız.


Kar tanelerinin eşsiz olmalarının yanı sıra insanın sevindiren heyecan katan bir yanı da vardır. Yeni yılda da bol bol kullanmamız gereken desenlerin başında gelir. Yatak odanızda ayna kenarlarına ışıklı kar taneleri süslerini asabilirsiniz.


Canlı çiçeklerle odanızı her zaman taze ve mis gibi bir havada tutabilirsiniz. İster komodin başında ister büyük bir vazonun içinde kapı girişinde sergileyebilirsiniz.
Yeni yıla taze bir başlangıç yapmak size iyi gelebilir…


Ekose desenli nevresim takımınızın üzerine yerleştireceğiniz farklı formlardaki kırlentler ile yatağınıza hareket katabilir,metal eskitilmiş aksesuarlar kullanarak odanıza doğal bir hava verebilirsiniz.


Çevrenizde gördüğünüz kurumuş ya da kırılmış ağaç dallarını, kozalakları toplayıp birkaç parça kurdele, kumaş parçası ile yatak odanızın kapısına yeni yıl çelengi hazırlayabilirsiniz. Yeni yılda kırmızının yanı sıra ahşap rengi de bol bol kullanılmalıdır.


Yeni bir yıla girerken eski eşyaları da yenilemek onlara yeniden 
hayat vermek projelerinizden biri olabilir.
Yatak başına asacağınız ahşap bir rafın üstüne dilerseniz yılbaşını temsil eden aksesuarlar dizebilir ya da geçmiş yılda yaşadığınız güzel anıların fotoğraflarını asabilirsiniz.
Yeni yılın ruhuna uygun yatak başını ellerinizle yapmaya ne dersiniz?


Aralık ayı evlerimizde en fazla aksesuarların kullanıldığı aylardan biridir. Ayna önü, komodin üstü ya da pencere önü nereye isterseniz oraya koyun.
Kırmızı, yeşil renklerin yanı sıra gri ve tonlarını kullanarak odanıza sakinlik ve ferahlık katabilirsiniz.
Odamızın havasını bir anda değiştirecek fikirlerden biri de doğadan topladığımız kozalakları avizemize asarak onu kişiselleştirebiliriz
 Birazda üzerine kar spreyi sıkarsak muhteşem bir görüntü çıkacak ortaya !


Son olarak dekorasyonun olmazsa olmazı farklı boyutlarda ki mumları bir tepsinin içine koyarak cam önün de sergileyebilir, geceleri ışıl ışıl bir görüntüye sahip olabilirsiniz…
Hediye vermek de almak kadar güzeldir. Bu özel günde sevdiklerinizi mutlu edecek, onları şaşırtacak birbirinden güzel hediye paketlerini kendiniz hazırlayabilir, yaratıcılığınızı sevdiklerinize gösterebilirsiniz. Bence misafirleriniz bu paketleri açmaya kıyamayacak…


Malzemeler: Kalın mum, Tarçın çubuklar, hasır ip, 2 adet kalın paket lastiği
·         Paket lastiklerini mumun etrafına geçirin.


Kalın lastikleri muma geçirdikten sonra, tarçın çubukları iki lastik arasına koyun.

 Lastikler tarçınların sabit durmasını sağlayacaktır.Lastikler gözükmesin diye hasır ipi mum çevresinden birkaç defa sarıp son olarak düğüm atın

      Hasır iplerin üzerine şıklık katmak için bir kurdela ile fiyonk yapıp son dokunuşunuzu yapın. İşte bu kadar !

(Resimler pinterestten alıntıdır)Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

 

YAZAR KAFE

Bumerang - Yazarkafe

FACEBOOK'TA BEĞEN

ÜYELER

UYARI!

WHITE COUNDTRY HOUSE COPYRIGHT2013-2016. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BU SİTEDE YAYINLANAN YAZILAR VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.