KENDİN YAP 2 : ÖNCE & SONRAÖNCE    
      

SONRA     

         
                                                                
Bu gün pazar eğer başka bir programımız yoksa evde dinlenme, vakit geçirme, yeni haftaya hazırlık günüdür bizim için. Öğlen kahvaltı yapılır, keyif çayıyla beraber pazar gazetesi okunur. İş bölümü yapılarak sevgili kahvaltı sofrasını toplar bende evin diğer işlerine koyulurum. 

Etrafı toplarken ve beni bir sürü iş beklerken gözüm birden yazlık ayakkabıların çıktığın ayakkabı kutularına takıldı. Bir tanesinin kapağı bile yok atılmayı bekliyordu sanırım. O anda bende ampuller çakmaya başladı. Ne zamandır kendime fırçalarımı koymak için bir kutu almayı düşünüyordum. Meğersem almama gerek yokmuş bende yığınla varmış. Dedim kendi kendime Ayşenur neden para veresin ki sen şimdi bunu allarsın pullarsın kendi zevkine göre yaparsın dedim. Evde atılacak olan eşyaları atmadan önce bir kez daha düşünüyorum işime yarayanları bir kenara ayırıyorum ama eğer aradan uzun zaman geçtikten sonra halen bir şeyler yapmamışsam direk çöpe gidiyor eskiler.

Bu tür çalışmaları geri dönüşüm projeleride deniliyor. Ben kendin yap projesi diyorum. Bu tarz şeyler yapmak için öle kurslara gitmeye teknikler bilmeye gerek yok elimizde olması gereken sadece yapıştırıcı makas ve renkli kağıtlar. Elbette her işin bir öğrenimi vardır. Ama benim gibi herşeyden hemen sıkılan ve değiştirmeyi çok seven biriyseniz çok az malzemeylede yapabilirsiniz. Bir sürü teknik biliyorum ama bu kutuda bunları uygulamadım çünkü birkaç ay sonra sıkılırım ve yerine yenisi gelir. Çok çaba sarfetmeye gerek yok yani. Ama şunu da söylemeden geçemeyeceğim geri dönüşüm projeleri yapılan ve ders olarak anlatılan atölyeler ve workshop lar var onları da çok takdir ediyorum. Eğer eliniz dekini uzun soluklu kullanmak istiyorsanız bu uygulamaları öğrenebilirsiniz. Dedim ya sıkılganım diye ben , elimde ne var ne yok hemen uygulayıverdim.

Yapım aşamalarını göstermeye gerek yok çünkü çok basit. Önce kutuyu biraz onarımdan geçirdim. Sonra elimde ki artık kağıtlardan kutunun ölçüsüne göre kestim ve sıvı yapıştırıcıyla yapıştırdım. Benim ki kolaj çalışması oldu yani. Saman iplerlede köşelerine fiyonk yaptım. Bu çalışma yaklaşık 20 dakikamı aldı ve ben sonunda çok ama çoooooooooook mutlu oldum. En önemliside bu ya zaten !

 Bu arada üzerinde ki çok sevdiğim English Home yazısını hediye paketinden kesmiştim  ve bir gün lazım olur diye saklamıştım. İşte atmadığım için çok mutluyum . 

Hanımlaaaaaar size söylüyorum! bu kutuyu English Home mağazasında isteseniz bile bulamazsınız. 
Orjinali sadece white country house da ...


  ÖNCE

       


SONRA


                                                                                         
4 yorum:

 1. Ellerinizee sağlık.Çok güzel bir değerlendirme olmuş.Köşelere bağladığınIZ rafyalar güzel bir ayrıntı olmuş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür'ler butik rabia ! Bu naturel rafyalar olmadan önce biz napiyomusuz çok seviyorum onları :)

   Sil
 2. ne becerikli ve zevklli bir bayansiniz masallah :) hayran kaldim sayfaniza tam zevkime uygun :)

  Mein Blog/Blogum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayy teşekkür ederim çok mutlu oldum her zaman beklerim sayfama Sevgiler :))

   Sil

 

YAZAR KAFE

Bumerang - Yazarkafe

FACEBOOK'TA BEĞEN

ÜYELER

UYARI!

WHITE COUNDTRY HOUSE COPYRIGHT2013-2016. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BU SİTEDE YAYINLANAN YAZILAR VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.