SİYAH BEYAZ SEÇİMLERİKİ ZITLIKTAN BİR UYUM ÇIKAR MI ?

Son dönem de önde gelen giyim markalarının koleksiyonlarında siyah beyaz seçimler olmazsa olmazlardan. Üstler, altlar montlar, ceketler, taytlar… Bundan birkaç yıl önce bir arkadaşımın üzerinde siyah beyaz çizgili bir gömlek görmüştüm.
 O zaman nasıl beğendim tabi daha moda değil. 
Hiçbir yerden bulamıyorum. En iyisi diktirmek ti  Tabi araya zaman girdi ve ben unuttum. Ama hep aklımın bir yerindeydi. Zaman geçti ve artık moda oldu. Hem de istemediğim kadar. Hangi mağaza gitsem siyah beyaz desenler.
 Ama inanın benim gözüm deki siyah beyazın asilliği ne yazık ki gitti. 
Artık görmekten kusacağım…


Neyse ben bunları düşünmeden, siyah beyazın o asilliğini;  ev dekorasyonun da ki uygulama alanlarına beraber göz atalım ve evimizde zıtlıkları nasıl kullanabiliriz birazcık fikir sahibi olalım… Siyah her zaman dikkat çeken bir renk olmuştur. Ama bunu uygun miktarda kullanırsanız zarif bir etki yaratmış olursunuz.Genelde siyah beyaz desenler modern evlerde daha çok tercih ediliyor. Siyah beyaz odayı tamamen ele geçirmesin istemiyorsanız araya patlayan renkler tercih edebilirsiniz (Mavi,fuşya,kırmızı,yeşil)


Yatak odasında siyahı tercih etmek biraz riskli olabilir. Daha çok aydınlık renkler tercih edilmelidir. Ama siyahın şıklığından vazgeçemiyorsanız beyaz ağırlıkta olabilir. Siyah beyazı halı, aksesuar ve tekstil de tercih edebiliriz.


Yemek bölümünde kullanılan siyah yer döşemesi ortama keskinlik katmış. Rustik dekorasyon da kullanılan çizgili, geometrik desenli kilim bu keskinliği yumuşatmış gibi gözüküyor.


Yemek masası ve sandalyelerin tamamen siyah seçim olması oldukça iddialı. Ama ana renk beyazın üzerinde ne kadar da asil durmuş değil mi?


Siyah beyaz da en çok geometrik desenler tercih ediliyor. Perde de ve sandalyelerde kullanılan desen monotonluğa hareketlilik katmış gözüküyor.Siyah beyaz deseni duvarda kullanmak isteyenler için kolay bir yöntem olan duvar kağıdı uygulamasını unutmamak gerek.  Yalnız odamızın sadece bir duvarını kaplamalıyız ki odak noktasını oluşturabilelim. Kullanacağımız mobilyalar illa siya beyaz olmamalı farklı desen ve renkler kullanarak odaya farklı bir atmosfer katabiliriz.

VE DİĞER KULLANIM ALANLARI…
Önemli notlar:

·        Unutmayın siyah beyaz her zaman zıtlık ve karşıtlığı ifade eder. Ama bu iki zıtlıktan şık ve sofistike bir tarz çıkabilir.

·        Ana renginiz her zaman beyaz olsun. Kullanacağınız aksesuar, kırlent, perde, halı gibi ürünlerde siyah beyaz desenlerini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

·        Hangi deseni seçeceğinize karar veremiyorsanız çizgili ve geometrik desenler kurtarıcınız olabilir.

·        Siyah beyaz yapacağım diye ortamı boğma gibi bir riske sakın girmeyin. Aralarda canlı renkler kullanarak ortamı hareketlendirebilir ve monotonluktan kurtarabilirsiniz.


‘Siyah; zarafetin, gücün, otoritenin rengi
Beyaz; Masumiyet, saflık, temizliğin rengidir’


Sizlerde evlerinizde siyah beyazın şıklığını yakalamak istiyorsanız bunlardan faydalanabilirsiniz. 

Mutlu ve bol gülümsemeli bir hafta sonu olsun hepinize…


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

YAZAR KAFE

Bumerang - Yazarkafe

FACEBOOK'TA BEĞEN

ÜYELER

UYARI!

WHITE COUNDTRY HOUSE COPYRIGHT2013-2016. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
BU SİTEDE YAYINLANAN YAZILAR VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.